Arçelik Çamaşır Makinesi Su Alıyor Ama Dönmüyor

Arçelik Çamaşır Makinesi Su Alıyor Ama Dönmüyor Bir çamaşır makinesi, evdeki en önemli araçlardan biridir. Ancak zamanla, makinenin bazı sorunları ortaya çıkabilir. Bunlardan biri de su alıyor ama dönmüyor sorunudur.

ARÇELİK ÇAMAŞIR MAKİNESİ SU ALIYOR AMA DÖNMÜYOR

Arçelik Çamaşır Makinesi Sıkarken Ses Çıkarıyor

Arçelik Çamaşır Makinesi Su Alıyor Ama Dönmüyor Bir çamaşır makinesi, evdeki en önemli araçlardan biridir. Ancak zamanla, makinenin bazı sorunları ortaya çıkabilir. Bunlardan biri de su alıyor ama dönmüyor sorunudur. 

Birçok neden, Arçelik çamaşır makinesinin su alıyor ama dönmüyor sorununa neden olabilir. İlk olarak, makine içindeki tamburun kilitlenmesi veya hasar görmesi, bu sorunun en yaygın nedenlerinden biridir. Tambur kilidi, tamburu hareket ettirmeden önce açılmalıdır. Eğer kilitleme mekanizması bozulursa, tambur hareket edemez ve bu sorunla karşılaşırsınız.

Ayrıca, herhangi bir parça hasarı da bu soruna neden olabilir. Örneğin, motor kayışının kopması veya motorun kendisinin hasar görmesi çamaşır makinesi tamburunun dönmemesine neden olabilir.

Bunlara ek olarak, çamaşır makinesinin kontrol kartı da bir sorun kaynağı olabilir. Kontrol kartı, makinenin her bileşenini kontrol eder ve eğer arızalıysa, tambur hareket etmeyebilir.

Ayrıca bir önceki Arçelik Çamaşır Makinesi Sıkarken Ses Çıkarıyor makalemiz hakkında bilgi almak için sitemizi incelemenizi öneririz

Arçelik Çamaşır Makinesi Su Alıyor Ama Dönmüyor Arçelik çamaşır makinesi su alıyor ama dönmüyor sorunuyla karşılaştığınızda, öncelikle aşağıdaki adımları deneyin:

  1. Makineyi yeniden başlatın: Basit bir çözüm olan makinenizi kapatıp yeniden açmayı deneyin. Bazen bu sorunu çözebilir.
  2. Tambur kilidini kontrol edin: Tambur kilidi bozulmuşsa, tambur hareket edemez. Bu nedenle, tambur kilidini kontrol edin ve gerekiyorsa onarın veya değiştirin.
  3. Motoru kontrol edin: Motor hasarlıysa, tambur hareket etmez. Motor kayışının kopması durumunda, kayışı yenisiyle değiştirin. Eğer motorun kendisi hasarlıysa, motoru tamir ettirin veya değiştirin.
  4. Kontrol kartını kontrol edin: Kontrol kartı arızalıysa, makinenin hiçbir bileşeni çalışmayacaktır. Bu nedenle, kontrol kartını kontrol edin ve gerekiyorsa tamir ettirin veya değiştirin.
  5. Servis çağırın: Yukarıdaki adımları denedikten sonra hala sorun devam ediyorsa, bir servis teknisyeni çağırarak çözüm bulabilirsiniz.

Ayrıca bir önceki Arçelik Çamaşır Makinesi Rezistans Değişimi makalemiz hakkında bilgi almak için sitemizi incelemenizi öneririz

Sonuç

Arçelik Çamaşır Makinesi Su Alıyor Ama Dönmüyor Arçelik çamaşır makinesi su alıyor ama dönmüyor sorunu, evdeki herkesin karşılaşabileceği bir sorundur. Ancak yukarıdaki çözümleri uygulayarak bu sorunu kolayca çözebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse, bir uzmana başvurmanız önerilir.

Ayrıca bir önceki Arçelik Çamaşır Makinesi Rulman Değişimi makalemiz hakkında bilgi almak için sitemizi incelemenizi öneririz


  TIKLA ARA   Whatsapp Mesaj
Diğer Makaleler

İletişim

ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz